fbpx
NAJBLIŻSZY PUNKT:
SPRAWDŹ »
narzędzia ogrodnicze

Powoli, powoli rozpoczyna się sezon prac w ogrodzie. Czas na porządki, pozimowe grabienie, pielenie, przygotowanie ziemi, a za chwilę wysiewy i sadzenie roślin. Aby prace były przyjemne, przebiegały sprawnie i bez nadmiernego wysiłku, warto się do nich odpowiednio przygotować.

narzędzia ogrodnicze

Na sprawne prace w ogrodzie mają wpływ zarówno dobrze przygotowane, wygodne narzędzia, jak i elementy wyposażenia przeznaczone specjalnie dla amatora ogrodnika. Zróbmy zatem wiosenny przegląd naszych akcesoriów ogrodowych i jeśli uznamy, że wymagają ponownego skompletowania – ruszajmy do sklepu.

Komplet narzędzi do prac ogrodowych

Nawet zupełny amator ogrodnik, ktoś kto okazjonalnie poświęca swój czas na działania ogrodowe powinien mieć na wyposażeniu wygodny, podręczny komplet narzędzi. Poręczny komplet z narzędziami „do ręki” – o krótkich trzonkach – łopatka, grabki pazurki, motyczka lub grabki wachlarzowe. Producenci prześcigają się w atrakcyjnym wyglądzie takich kompletów, znajdziemy wśród klasycznych stalowych te emaliowane na kolorowo, we wzory, z miękkimi, gąbkowymi rączkami i ozdobnymi sznureczkami do wieszania narzędzi oraz np. w efektownych, kwiatowych pokrowcach.

narzędzia ogrodnicze

W naszym podręcznym zestawie ogrodnika nie może zabraknąć też sekatora. Zwykły, ręczny, niewielki sekator przydaje się w wielu sytuacjach. Zarówno do przycinania gałązek drzew i krzewów, do podcinania pędów traw, ale także do ścinania kwiatów z ogrodu do wazonu. Z mojego doświadczenia ogrodnika amatora wiem na pewno, że niezbędnymi narzędziami, obowiązkowymi do sezonowych prac są: grabie – wygodne, lekkie, druciane, szczotkowe lub plastikowe wachlarzowe, szpadel – najlepiej z trójkątnym ostrzem, oraz ostra szczotka-miotła. W ogrodzie, szczególnie po zimie zawsze jest coś do zgrabienia lub zamiecenia. Podjazdy, ścieżki, trakty niejednokrotnie wymagają regularnych interwencji czystościowych.

narzędzia ogrodnicze

Do sezonowych prac w ogrodzie przydadzą się również takie drobiazgi jak: pojemnik – spray do zraszania, nawożenia, interwencji w razie szkodników oraz zwój drutu lub sznurka ogrodowego. Po zimie wiele krzewów wymaga podwiązania i wsparcia.

Dobre przygotowanie do sezonu w ogrodzie uprzyjemni, a także usprawni naszą pracę. Odwiedź nasze placówki i sprawdź co dla Ciebie mamy!

narzędzia ogrodnicze

narzędzia ogrodnicze

źródło: https://mjakmrowka.pl/przygotowania-do-sezonu-prac-w-ogrodzie/

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone | Zbieranski.pl