fbpx
NAJBLIŻSZY PUNKT:
SPRAWDŹ »
ogrod5

Ogród to wizytówka każdego domu. Odzwierciedla nasze upodobania, daje przedsmak tego, co znajdziemy dalej.

Nowoczesny ogród to minimalizm oraz spójność i harmonia z budynkiem mieszkalnym. Nowoczesne ogrody skupiają się na neutralnych kolorach występujących w ziemi. Oprócz zieleni roślinności, nacisk położony jest na kolor szary oraz biały, który występuje w kamieniach.

ogrod2

W takich ogrodach możemy spotkać cenny kamień naturalny, łupki, drobne kamyki, chłodny metal oraz surowy beton.
Dominują geometryczne kształty. Widać to w układzie ścieżek, które przecinają się pod kątami prostymi, oraz w sposobie obsadzania roślin (wzdłuż prostej lini, dookoła trawnika). Do tworzenia ścieżek modne jest użycie prostych, kwadratowych płyt z naturalnego kamienia lub surowego betonu architektonicznego. Jako płot natomiast metalowe kraty wypełnione żwirem, czyli tak zwane gabiony.

ogrod3

Wiele nowoczesnych ogrodów jest tworzonych w stylu japońskim, który emanuje spokojem. Typowymi elementami dla tego stylu są zbiorniki wodne, mosty drewniane, kamienne latarnie oraz rośliny typu: rododendrony, bambusy, czereśnie.

ogrod 4

Obecnie duży nacisk kładzie się nie tylko na aspekt wizualny. Ogród powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Swoim właścicielom zapewniać komfort i wygodę. Ważne jest też, aby jego utrzymanie nie było kłopotliwe. Piękny ogród to nie tylko owoc naszej ciężkiej pracy, ale przede wszystkim odpowiedniego projektu, dobrze przemyślanego od samego początku.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone | Zbieranski.pl